ژئوممبران

وممبران  HDPE   با ضخامت ۱٫۵ م م   با عرض ۲٫۲ متر  طول طبق سفارش  در رنگ مشکی موجود   تولید  : آرین خاک ایرانیان   وضیعت : موجود جهت فروش  واجرا

پیشنهاد فنی جهت انتخاب این محصول :

گزینه مناسب جهت استخرهای زیر ۵۰۰۰ مترمربع  با عمق کمتراز ۷ متر  مناسب ترین گزینه جهت استخرهای کشاورزی   بدلیل عرض کم رول ها قابلیت جابجایی با نیروی انسانی براحتی امکان پذیر می باشد . سرعت اجرا بالا ، یکنواختی ضخامت در سرتاسر ورق ، پرت کمتر نصب و ۱۰% ارزانتر از نسبت به سایر عرضها

رنگ آبی ورق های ژئوممبران های داخلی  جهت استخر های کشاورزی  تسویه نمی شود 

فروش  و اجرای انواع ورق های ژئوممبران HDPE, PVC,LLDPE,VLDPE :

نائو آلمان ، جی اس ای آلمان ، آگرو اتریش ، آتارفیل اسپانیا ، آحاد ترکیه، سولمکس کانادا و آرین خاک در تمامی ضخامتها و عرضها

جهت مشاوره انتخاب و خرید ورق ژئوممبران با ما تماس بگیرید        ۰۲۱۸۸۰۰۹۸۶۲               ۰۹۱۲۰۲۰۴۹۵۲

اجرای ورق با عرض ۲٫۲ روی جهت ترمیم استخر بتنی

پوشش ثانویه مخازن نفتی با ورق ژئوممبران HDPE

برش عرضی از استخر جهت نمایش اجرای ژئوممبران

حوضچه های پرورش ماهی با ورق ژئوممبران

در صورت تمایل حتما از برندهای معتبر اورپایی استفاده نمایید

گزینه برتر و مناسب جهت حوضچه های گل حفاری ، کانال های انتقال آب

ژئوممبران  HDPE   با ضخامت ۲ م م   با عرض ۲٫۲ متر  طول طبق سفارش  در رنگ مشکی موجود   تولید  : آرین خاک ایرانیان   وضیعت : موجود جهت فروش  واجرا

معرفی ورق ژئوممبران

 

ژئوممبرانها صفحات پلی مری با ضخامت کم ( چند میلیمتر) هستند که از آبگذری بسیار اندکی برخوردارند. از جمله مشهورترین این پوششها می توان به([pvc] (poly vinyl chloride با آبگذری ۵*۱۰ m/s  و یا ( [HDPE] (density polyethylene high با آبگذری ۲٫۷*۱۰ m/sاشارهه نمود. ورق ها به صورت رول در طول ۱۰۰ الی ۱۵۰ متر و عرض ۲۰/۲ الی ۹ متر تولید می گردند.ورق ها در دو نوع مضرس، صاف، رنگی و درر ضخامت های ۷۵/۰، ۱، ۵/۱ و ۲ میلیمتر تولید می شوند.

پوششهای پلی اتیلن متراکم

پلی اتیلن پلی مری است که از پلیمریزاسیون مونومرهای اتیلن بدست می آید، چرخه تولید این محصول از سال ۱۹۳۰ میلادی و در شرایط فشار و دمای بسیار بالا آغاز گردید .

در اواسط سال ۱۹۵۰ روشهای تولید در دماها و فشارهای پایینتر ارائه گردید که  منجر به تولید پلی اتیلن با چگالی بالاتر، مقاومت مکانیکی برتر و تعداد زنجیرهای پلی مری بیشتر شد این مصنوع بعدها به عنوان[ HDPE] (high density polyethylene) خوانده شد که نسبت به پلیی اتیلن سبک و از نفوذناپذیری و مقاومت شیمیایی برتری برخوردار بود.

مواد اصلی مورد استفاده جهت ساخت این ممبرانها از نوع ۲۱GF44016 می باشد که علاوه بر مولکولهای HDPE ، شامل یک comonomer افزودنی مانند بوتن یا هگزن نیز می باشد که سبب افزایش انعطاف پذیری و یا مقاومت در برابر عوامل محیطی می شود.

این ژئوممبرانها معمولا حاوی ۹۷% پلی اتیلن فشرده حدود ۵/۲% کربن سیاه و ۵/۰% آنتی اکسیدانت هستند . توجه به این نکته اهمیت دارد که این پوششها فاقد هر گونه مواد پلاستیسایزر، کم  تصاعد شده و سبب خشکی و ترک خوردگی و تخریب سیستم نفوذناپذیرکننده می شوند، هستند . این پلاستیسایزرها حدود۲۲% حجم پوششهای pvc را تشکیل می دهند .

مقاومت در برابر مواد خورنده

HDPE به دو دلیل عمده در برابر انواع محلولهای شیمیایی مقاوم می باشد اول به این علت که پلیمرهای فرد خانواده اتیلن ،از لحاظ شیمیایی خنثی بوده در واکنشهای شیمیایی شرکت نمی کنند و دیگر آنکه به علت غلظت و فشردگی زنجیره های تشکیل دهنده از نفوذناپذیری بالاییی برخوردار بوده و اجازه نفوذ مواد شیمیایی به ساختار خود را نمی دهد لازم به ذکر است که با افزایش تعداد زنجیره های پلیمری بر مقاومت شیمیایی HDPE افزوده می گردد .

انحلال

این فرایند که یک پدیده فیزیکی می باشد شامل مکانیسمی است که منجر به جذب مولکولهای قابل جذب توسط پوشش محافظ می گردد. این فرایند سبب تورم وافتادگی می گردد . این واکنش غالبا plasticization خوانده می شود . ژئوممبرانها HDPE نسبت به این پدیده کاملا مقاومم بوده حساسیتی نشان نمی دهد .

تصعید

منظور از این پدیده فیزیکی خروج مواد پلاستیسایزر از پوشش ژئوممبران دراثر حرارت می باشد . از آنجا که در ترکیبات تشکیل دهنده HDPE ، اثری از پلاستیسایزر وجود نداشته و درصد anti oxidant نیز در آن بسیار اندک است که از اتصال قوی با این مولکولهای HDPE برخوردار میی باشد. لذا احتمال وقوع این پدیده در عایقهای پلی اتیلنی فشرده وجود ندارد .

آزمایشات متعدد نشان داده است که ژئوممبرانهای استاندارد ساخته شده از HDPE ،مقاومت مکانیکی و سایر خواص خود از جهت نفوذناپذیری و مشخصات فنی را پس از قرار گرفتن در معرض پس آبهای موجود در مخازن دفن زباله برای مدت ۱۰۰۰۰ ساعت ودر دمای ۷۰ درجه سانتیگرادد همچنان حفظ نموده اند و به همین دلیل عمر ودوام بالای۱۰۰ ساله را برای این پوششها در مخازن دفن زباله مورد تایید قرار داده و توصیه نموده است .

مجموعه نکات فوق که در برگیرنده مقاومت شیمیایی پوششهای HDPE  می باشد، آنها را به پوششی بسیار مناسب جهت استفاده در حوضچه های انتقال مایعات شیمیایی تبدیل می نماید. استفاده از این پوششها ضمن اینکه از اتلاف مایعات محلولهای شیمیایی موجود درر حوضچه ها جلوگیری به عمل می آورد به علت برخورداری از تاییدیه های زیست محیطی از آلودگی منابع آب و خاک نیز جلوگیری به عمل می آورد.

از سوی دیگر از HDPE  به عنوان جایگزین لاینینگ بتنی یا رسی، از تخریب کف و دیواره های حوضچه به علت خوردگی خاکهای بستر جلوگیری نموده و دوام دهها ساله بدون نیاز به تعمیرات و یا تعویض خاک را در خاکهای نامناسب از قبیل گچی و آهکی، سولفاته، … را تضمین می نماید.

مقاومت مکانیکی

نتایج آزمایش استاندارد تک محوری بر روی پوششهای HDPE  مقادیر مشخصی از قبیل تنش تسلیم ( N/mm 17 ) و تنش گسیختگی در کشش (N/mm  ۳۵) و افزایش طول نقطه تسلیم ۱۱% و افزایش طول گسیختگی تا ۷۰۰۰% طول اولیه را نشان می دهد.

مقاومت کششی بالای  HDPE  پخش متوازن نیرو وتغییر شکل مناسب را بخصوص در شرایط نشست نامتقارن تضمین می نماید و قابلیت افزایش طول بسیار بالای آن بدون پارگی، امکان هماهنگی و تطابق لاینر با ناهمواریهای سطح زیرین را بدون کاهش نفوذ ناپذیری و یا ترکک خوردگی و انهدام آن فراهم می آورد.

مقاومت محیطی

افزایش دما معمولا سبب افزایش طول (کش آمدگی) پوششها و کاهش مقاومت کششی آنها می شود ترموپلاستیکهای با ساختار نیمه بلوری مانند پلی اتیلن با تراکم متوسط یا زیاد غالبا با افزایش دما، تغییر شکل بالایی از خود نشان می دهند.

لازم است بر اساس استانداردهای مربوط به ژئوممبران ها ، مشخصات فوق الذکر در دماهای مابین ۴۰- الی ۸۰ درجه سانتیگراد برای ژئوممبران های مختلف بدون تغییر باقی بماند.

پوششهای HDPE   ضمن برخورداری از شرط فوق می توانند بدون تردشدگی یا شکنندگی در دمای بسیار پایین و یا کاهش مقاومت کششی و شل شدگی در دماهای بالا مورد استفاده قرار گیرند.

این خصوصیات استفاده از این پوششها را در مناطق سردسیر و دارای زمستانهای طولانی و در معرض یخبندان را بدون تخریب حوضچه امکانپذیر می سازد.

از سوی دیگر ساخت حوضچه با HDPE   در مناطق گرمسیر نیز با همین روش به سادگی صورت پذیرفته، مشکلاتی از قبیل ترکهای ناشی از خشک شدگی و انقباض ونیز مشکلات عمل آوری در هوای گرم و تبخیر سریع آب را نیز از میان خواهد برد.

مقاومت در برابر اشعه    UV  

عواملی از قبیل اشعه ماورا بنفش نور خورشید و یا گاز ازون و … می توانند سبب کاهش قابل توجه مقاومتهای مکانیکی مواد در معرض تابش اشعه شوند.

با افزودن درصد مشخصی کربن سیاه به مواد HDPE   (حدود۵/۴۲) می توان به مقاومتی عالی در برابر مواد فوق دست پیدا کرد.

علاوه بر سوابق ۳۰ ساله استفاده از این ژئوممبران ها در شرایط مختلف آب و هوایی در سراسر نقاط جهان بصورت روباز آزمایشات اندازه گرفته در شرایط فشردگی زمان نیز دوام ۶۰ ساله عایقهای فوق را جهت مصارف exposed   مورد تایید قرار داده اند.

وجود این خصوصیت در پوششهای HDPE  استاندارد، امکان قرار دادن آنها به صورت روباز و بدون پوشش محافظ را در حوضچه هایی که احتمال تخریب عمدی در آنها وجود نداشته باشد را فراهم می سازد.در صورت وجود چنین شرایطی، امکان اجرای یک لایه بتن سبک و نیز مسلح به ضخامت ۱۰ سانتیمتر و یا یک سطح شاتکریت جهت محافظت از لاینر HDPE   وجود دارد .

در چنین شرایط امکان کاهش ضخامت لاینر به حداقل نیز وجود خواهد داشت چراکه مقاومت مکانیکی بسیار اندکی مورد نیاز خواهد بود(۵/۰ میلیمتر) ودر هنگام لای برداری ماشینی از تماس مستقیم مابین HDPE   و باکت مکانیکی جلوگیری خواهد شد.

مقاومت در برابر حملات بیولوژیکی ، رویش گیاهان و حمله جوندگان

میکروارگانیزمها ، جوندگان و ریشه گیاهان می توانند سبب تخریب پوششهای آب بند کننده شوند.لذا عدم حساسیت در برابر عوامل فوق ، یکی از نکات مهم در انتخاب لاینر نفوذ ناپذیر خواهند بود پوششهای HDPE  جهت تعیین نحوه عملکرد در برابر حمله میکروارگانیزمها مطابق استاندارد رسمی آلمان مورد آزمایش قرار گرفته و حتی در برابر حملات شدید میکروبیولوژی نبز مقاوم تشخیص داده شده اند آزمایشات دامنه دار و گسترده ای نیز جهت اطمینان ازمقاومت این پوششها دربرابر حمله جوندگان صورت گرفته و بار دیگر مقاومت این پوششها را مورد تایید قرار داده است. در یک نمونه این آزمایشها حدود ۵۰ الی ۱۰۰ عدد ازانواع جوندگان معمولی که در لوله های فاضل آب یافت می شوند ودر قفسی پلی اتیلنی محصور نگاه داشته شدند.

بازبینی قفس فوق پس از مدت ۲۰ ماه مقاومت عایق  HDPE در برابر اینگونه حملات را اثبات نموده این خصوصیت در کانالها سبب جلوگیری از حفر گودال و یا تونلهای زیرزمینی در دیواره ها و در نتیجه آبدوی و تخریب آن می شود.

پوششهایHDPE همچنین نسبت به حمله حشرات و رویش گیاهان ،خزه ها و جلبکها و… نیز مقاوم بوده و نفوذ ریشه گیاهان به داخل پوشش سبب ایجاد ترک در سطح حوضچه نخواهد گردید.

مجموعه عوامل فوق در حوضچه باعث کاهش قابل توجه هزینه های تعمیر و نگهداری و ترمیم در طول دوره سرویس و بهره برداری شده و بسیاری از هزینه های اجرایی را نیز کاهش می دهد

دوام، خستگی و خزش

پوشش های HDPE در شرایط بار گذاری دراز مدت در تغییر شکل ثابت (کش آمدگی ثابت) میزان افزایش طول تحت اثر نیروی ثابت را برای مدت زمان طولانی را داراست، اگر چه در دو حالت فوق معمولا به صورت همزمان واقع می شوند اما پدیده خستگی یا به عبارتی تغییر شکل در اثر بارر های مداوم غالبا از اهمیت بیشتری نسبت به پدیده خزش برخوردار می باشد.

میزان مقاومت پوششهای فوق در برابر عوامل مذکور ،چنانچه دیده می شود، برای اکثر مصارف معمول قابل قبول بوده و به عملکرد دراز مدت سیستم آسیبی نخواهد رساند.

مجموعه عوامل مذکور در این بخش، علاوه بر کیفیت آلی مصالح سازنده HDPE استاندارد و نیز اجرای مناسب و طراحی دقیق،منتج به دوره عمر و بهره برداری بالای ۶۰ ساله این پوششها در حالت exposed (بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ) و دوام بالای ۱۰۰سال آنها در شرایط نهفتهه می باشد که به مراتب بیشتر از عمر مفید سایر گزینه های موجود خواهد بود.

کاربردها:

جداره کانال آبیاری، جداره زهکشهایی که خاک مناسب برای هدایت آب ندارند. حوضچه های تصفیه آب و پرورش ماهی ، شیب مجاور رودخانه ها جهت جلوگیری از نفوذ آب ، زیر خطوط راه آهن که سطح آب زیرزمینی بالا می آید، روی سازه های اجرا شده ، درون جوی های هدایت مواد شیمیایی و فاضل آب ، کف استخرهای کوچک و بزرگ ورزشی ، سقف تونلهایی که رگه های آب در بالای آن وجود دارد ،کف و دیواره آسمان خراشهایی که تاسیسات و فنداسیونهای آن در درون آب زیرزمینی قرار دارند ،کف گلخانه های بزرگ جهت حفظ رطوبت، کف حوضچه های معادن سنگ،مس، طلاو غیره، کف باند هواپیما ، دور لوله هایی که به دلایلی باید درون آب باشند و صدها کاربرد دیگر در صنعت و کشاورزی و آبیاری وغیره دارد.

همچنین از ژئوممبران برای جدا کننده بین موج شکنهای کنار دریاها از ساحل آن استفاده می شود (بندر امام خمینی نیز به همین دلیل و همچنین بدلیل جلوگیری از نفوذآب دریا به جاده های کنارساحل از ژئوممبران استفاده شده است) زیرا  ژئوممبرانها مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار و پارگی دارند بطوری که می توان در حین اجرای ژئوممبران، با وسایل سنگین از جمله بولدوزر روی آن تردد نمود .

روش نصب و اجرای    HDPE

چنانچه ذکر شد نصب واجرای عایقهای پلی اتیلن در حوضچه ها از سهولت بالایی برخوردار است ابعاد قابل توجه این ورقها با استفاده از فن آوری نوین درطولهای بالای۱۰۰ متر و عرضهای تا ۱۰ متر تولید و عرضه می گردد . سرعت اجرا و نصب در پروژه های مختلف از جمله حوضچه را افزایش قابل توجهی می بخشند.

جهت آماده سازی بستر می توان پس ایجاد شکل هندسی حوضچه بوسیله خاکبرداری یا خاکریزی و استحصال یک دیواره پایدار با شیب مناسب ورقه های HDPE  را بسرعت،بصورت طولی یا عرضی (براساس ابعاد سطح مقطع) بر بستر خالی گسترده شده و در مدت زمان اندکیی ناحیه وسیعی را پوشش می دهد (حدود ۵ الی ۱۰ کیلومتر از سطح مقطع حوضچه) وجود قابلیت افزایش طول بدون پارگی ،نیاز به سطحح پردازی Trimming  ویژه را از بین برده و انعطاف پذیری خوب پوشش هماهنگی و یک پارچگی با سطح زیرین را تضمین می نماید.

از آنجا که پوششهای استاندارد HDPE  مسئله نفوذ و آبدوی را مطرح نموده و استفاده از آنها بصورت روباز وبدون نیاز به پوشش ثانویه امکان پذیر است نصب آنها بدین گونه است که شامل پهن کردن و مهار نمودن انتهای پوششها در ترانشه های حفر شده در طرفین حوضچه به ابعاد ۵۰ *۵۰ سانتیمتر می باشد. این ترانشه ها سپس توسط خاک یا بتن سبک پوشیده می شود و سطح آماده شده حوضچه قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

در حوضچه های قدیمی نیز، که با روشهای سنتی پوشش داده شده و اینک در معرض خوردگی یا نشست قرار دارند نیز استفاده از این عایقها بصورت کلی یا موضعی بسیار موثر خواهد بود.

در صورت وجود امکان تخریب عمدی یا دلایل مشابه امکان اجرای یک لایه ۱۰سانتیمتری بتن غیر مسطح با شاتکریت نیز بر روی پوشش HDPE  وجود دارد .قابل ذکر است که پوششهای فوق در رنگهای روشن و یا سفید نیز که با مصارف رو باز نمای بهتر و تبخیر کمتری خواهند داشت نیزز وجود دارد.

اتصال این ورقها به یکدیگر با روشهای مختلفی انجام می گیرد که از مطمئن ترین و شناخته شده ترین سیستمهای جوشکاری روشهای Hot Wedge Weld  و extrusion weld  می باشند.

روش جوشکاری با هوای داغ معمولا توسط یک روبات اتوماتیک توسط یک اپراتور هدایت کننده مسیر و با سرعت قابل تنظیم (حدود ۴ متر بر دقیقه) انجام میشود شامل یک هم پوشانی حدود ۵ سانتیمتر است که دارای دو خط جوش به عرض ۵/۱ سانتیمتر و یک فضای میانی ۵/۱ سانتیمتری دیگر میباشد.

این فضای خالی جهت انجام آزمایشات مختلف از قبیل تست فشار خواهد بود. اعمال آزمایشهای جرقه ویا خلا نیز به سادگی امکان پذیر می باشد.

دیگر روش موجود (extrusion weld) است که توسط دستگاه extruder انجام گرفته و معمولا برای جوشکاری در زوایای تند و گوشه ها یا نقاط دستگیر و نیز ترمیم و وصله نمودن نقاط معیوب استفاده می شود . در هیچ یک از موارد فوق اثری از افزودنیهای غیر پلی اتیلن مانندد چسب و … وجود نداشته و اتصال به وسیله گرم کردن ورقه ها در محل هم پوشانی تا رسیدن به نزدیکی نقطه خمیری و یا با استفاده از پلی اتیلن گرانول صورت می گیرد لذا اختلالی در عملکرد دراز مدت سیستم ایزولاسیون به وجود نخواهد آمد. قابل ذکر است که نیروی اتصال ورقها در جوش چنان است که در آزمایش مخرب خط گسیختگی در بدنه ورق و نه در نقاط جوش قرار می گیرد.

از لحاظ اقتصادی نیز قابل مشاهده است که برتری زمانی قابل توجه این سیستم نسبت به روشهای سنتی موجود بازگشت بسیار سریع سرمایه وبازدهی سریعتر پروژه زا به همراه داشته و هزینه های اجرایی ناشی از دشواری وعوامل غیر قابل پیش بینی را به حداقل می رساند.

از سوی دیگر عدم نیاز به تعمیر و ترمیم در طول دوره حداقل ۶۰ سال ، این هزینه ها را به حدود صفر کاهش خواهد داد و دوام بالای حوضچه را تضمین خواهد نمود.