پوشش دهی حوضچه تصفیه پس آب با ورق ژئوممبران

پوشش دهی حوضچه تصفیه پس آب با ورق ژئوممبران

کلیک کنید آپلود رایگان عکس برای بلاگفا - upload-photos.ir

یکی از عمده ترین آلودگی های محیط زیست مربوط به پساب کارگاه ها و صنایع فلزی، به ویژه پساب های آبکاری مصنوعات فلزی که یکی از آلوده ترین پساب های صنعتی آلوده به فلزات سنگین می باشد، این پساب ها غیرقابل تجزیه بوده و از بین نمی روند.
غالباً پساب ایجاد شده از واحدهای آبکاری که در نتیجه شستشوی قطعات در مراحل مختلف آماده سازی سطح، آبکاری و عملیات تکمیلی ایجاد می شود با توجه به نوع فرآیند آبکاری ممکن است دارای مقادير قابل توجهي املاح فلزات سنگين نظير كروم، مس، نيكل، روي، كادميوم و غيره و مواد سمي ديگري مثل سيانور موجود باشد. دفع چنین پساب هایی در محیط زیست مجاز نبوده و اگر اين پساب‌ها بدون خنثي‌سازي و حذف فلزات سنگين به محيط زيست وارد شوند  مشكلات زيادي از نظر آلودگي آب و خاك توليد خواهند كرد که آب‌ هاي سطحي و زيرزميني دريافت‌كننده اين آلودگي، ديگر قابل‌شرب نباشند. بنابراين ضرورت دارد اين پساب‌ ها قبل از دفع و رهاسازي در طبيعت، خنثي‌سازي و تصفيه گردند تا آب تصفیه شده شرایط استاندارد جهت دفع در چاه های جذبی، اتصال به آب های سطحی و یا مناسب برای کشاورزی گردد. گاهی در بعضی از فرآیندهای آبکاری از مواد کمپلکس کننده خاص استفاده می شود. در چنین مواردی بهتر است پساب به صورت جداگانه جمع آوری و مطابق دستور العمل تولید کننده آن مواد، خنثی سازی روی پساب انجام گیرد.
ورق های ژئوممبران با خاصیت نفوذپذیری ویژه و هم چنین مقاومت بالایی که دارند مکان مناسبی را برای نگهداری و انتقال و خنثی سازی و تصفیه این مواد سمی ممکن می سازد و مانع ورود آنها به داخل طبیعت می شود.

تماس با مشاور:۰۹۱۲۴۰۶۵۴۷۱ & 02188005043

کیانا کائید

https://t.me/ariankhakeiranian

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *